ОФІЦІЙНИЙ ВЕБСАЙТ УРЯДОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ.

Всього зібрано: $ 0

Всього зібрано: $ 0

 · 

#LEGOwithUKRAINE

UNITED24 об’єднує творців LEGO з усього світу для запуску ініціативи #LEGOwithUKRAINE, яка спрямована на популяризацію архітектурної спадщини України та допомогу у відбудові країни.

Наразі унікальні конструктори представлені в пʼятьох екземплярах кожен. Їх розіграють серед тих, хто до 28 листопада 2023 року пожертвує 24 $ або більше на відбудову України.

Перші творці

У нашому першому дропі ми презентуємо роботи трьох талановитих творців, які створили з LEGO київську Україну-мати, кримське Ластівчине гніздо та маріупольську стару водонапірну вежу.

Ідея кожного набору навіяна особистими спогадами та досвідом.

Донори UNITED24 можуть виграти унікальні моделі, зробивши пожертву від 24 $ на відбудову України.

Отримати конструктор

Україна-мати Київ

Перед вами — диво інженерної думки, найвища монументальна скульптура в Європі. Її висота — 102 метри. Для порівняння: Статуя Свободи — 93 метри.

Загальна вага конструкції — 450 тонн. Довжина самого тільки меча — 16 метрів, а для його кріплення розробили спеціальну систему амортизаторів. Також спеціальну систему кріплень створили, щоб змонтувати на щиті України-матері символ нашої незламності — тризуб. Немає зараз у Києві кращої точки, аби подивитися на місто згори. Запаморочливий вид — приїжджайте в гості й переконайтеся самі.

LEGO-модель

Масштаб: 1:200 Висота: 54,8 см. Ширина: 22,4 см.
Глибина: 22 см.
3120 деталей
Отримати конструктор

Спочатку моделі з LEGO були моїм хобі. Тепер у мене є власна студія дизайну. LEGO — це втілення фантазії в реальному світі.

Якось я відтворив київський Майдан Незалежності з понад 55 000 деталей. А ще LEGO — про спільноти та об’єднання людей. Наприклад, разом із вимушеними переселенцями зі східних областей України ми відтворили герб Маріуполя зі 115 000 деталей.

 Я радий приєднатися до ініціативи UNITED24 і презентувати скульптуру "Україна-мати". Вважаю, що це одна з найвидатніших пам’яток Києва. Впевнений, що багато українців та іноземців упізнають її одразу! Дякую всім донорам за допомогу у відбудові моєї країни.

Максим Мітякін

співзасновник та адміністратор спільноти UkrBricks, визнаної LEGO.

Ластівчине гніздо Гаспра

Одна з найвідоміших споруд Криму понад сто років височить над Чорним морем на сорокаметровій скелі Ай-Тодорського мису.

Ластівчине гніздо схоже на середньовічний замок у неоготичному стилі. Його власник — нафтовий промисловець, барон Штейнгель — полюбляв відпочивати в Криму та побудував оселю, що нагадувала йому про близькі серцю споруди на берегах Рейну.

Сьогодні замок нагадує українцям про рідні серцю краєвиди Криму та Чорноморського узбережжя, які обов’язково повернуться у рідне гніздо.

LEGO-модель

Висота: 37,3 см. Ширина: 19,2 см. Глибина: 42,4 см.
Вага: 2,942 кг.
2685 деталей
Отримати конструктор

Моє знайомство з LEGO почалося у 1998 році, коли мені подарували перший набір. Я багато чим займався протягом життя, але ніщо не було мені таким цікавим і постійним, як створення будівель з LEGO. Для проєкту з UNITED24 я обрав Ластівчине гніздо, тому що для мене воно асоціюється з Кримом та викликає приємні спогади про канікули з родиною на півострові. Це туга за нашим, українським Кримом.

Ініціатива UNITED24 — неймовірний шанс допомогти чимось, окрім донатів, та стати частиною важливої місії з відбудови країни, а також принагідно нагадати, що тимчасово окуповані території будуть звільнені.

Артур Самков

співавтор історично-архітектурного проєкту «МініМісто», що спеціалізується на демонстрації та популяризації української архітектури за допомогою LEGO

Стара водонапірна вежа Маріуполь

Збудована у 1910 році, вежа допомагала забезпечувати питною водою дві третини населення міста. За два десятиліття її переобладнали у пожежну дзвіницю. 2016 року у відреставрованій вежі в самому серці Маріуполя створили культурно-туристичний центр.

Вежа вистояла у Другій світовій війні, стоїть вона й під час російського повномасштабного вторгнення в Україну, що триває з 2022 року. Будівля стала прихистком для багатьох мешканців міста під час обстрілів. Нині яскраво-червона вежа височить у центрі тимчасово окупованого Маріуполя і чекає на повернення міста додому, в Україну. 

LEGO-модель

Висота: 41,4 см Ширина: 22,4 см Глибина: 20,8 см
3308 деталей
Отримати конструктор

Водонапірна вежа Маріуполя ― це не просто іграшка. Це зв'язок з історією. Вежа, зведена у 1910 році, була свідком багатьох змін у місті.

Під час створення моделі я зіткнувся з багатьма технічними та емоційними викликами. Показати дрібні архітектурні деталі вежі з обмеженим набором блоків було важко. Кожна цеглинка приносила спогади — шум дитячих ігор біля її стін, радісні та сумні миті життя міста. Тому я намагався показати кожну деталь з повагою до історії, знаючи, що для багатьох вежа — символ рідного дому.

Сподіваюся, кожен, хто візьме цей набір у руки, відчує мужність та витривалість Маріуполя.

Євген Тонєв

дизайнер продукту в медичному стартапі. Народився у Маріуполі, проживає в США.

На що підуть кошти

Усі зібрані кошти підуть на відновлення зруйнованих росією житлових будинків у Київській області.