ОФІЦІЙНИЙ ВЕБСАЙТ УРЯДОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ.

Всього зібрано: $ 0

Всього зібрано: $ 0

 · 

#UKRAINEinLEGOBricks

UNITED24 знов об’єднує зусилля з творцями LEGO в усьому світі.

П’ять унікальних конструкторів неможливо купити, але можна виграти за пожертву від 24 $ на відбудову школи в Україні. Усього розіграють 15 конструкторів — по три кожного виду.

Золоті ворота Київ, Україна

Тільки уявіть, Золотим воротам уже понад тисячу років! Це головна фортифікаційна брама столиці Київської Русі та одна з найстаріших споруд у Східній Європі. 

У стародавньому Києві Золоті ворота відігравали одразу декілька важливих ролей — оборонної споруди, парадної брами та навіть церкви. 

Сьогодні це візитівка Києва, без якої неможливо уявити столицю України.

Модель

2520 деталей
Вага: 2,157 кг. Ширина: 29,1 см. Довжина: 25,6 см.
Висота: 31,2 см.

Я народився та виріс в американській родині у Західній Німеччині. Ми багато подорожували Європою, роздивляючись красиві споруди та міста. Так народилася моя любов до європейської архітектури. 

Із LEGO я спочатку складав моделі з чарівного світу Гаррі Поттера. Моєю найвідомішою конструкцією є рухомі сходи Гоґвортсу. Цього року Міністерство магії, яке я відтворив, представили в LEGO House у Данії.

Для мене було честю відтворити київські Золоті ворота. Було дуже цікаво поєднати кам’яний замок із дерев’яною конструкцією. 

Ерік Лоу

США

Ханський палац Крим, Україна

Єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури, Ханський палац був основною резиденцією правителів Кримського ханства — династії Гераїв. З моменту будівництва у XVI столітті він залишається унікальним архітектурним комплексом ісламської середземноморської та чорноморської культури в Європі.

З 2014 року окупаційна влада росії під виглядом реставрації поступово знищує автентичність споруди.

Ханський палац став для кримських татар символом їхньої давньої культури та надії на повернення у рідні краї.

Модель

2238 деталей
Вага: 1,227 кг. Ширина: 38,9 см. Довжина: 24 см.
Висота: 20,5 см.

Уже 10 років я збираю моделі LEGO. Цікавлюсь переважно архітектурою різних частин світу.

Ханський палац — чудовий приклад того, наскільки Україна розмаїта. Палац є не лише перлиною архітектури, а й свідченням багатої історії регіону. Я дуже радий показати світові цю частину кримської культури та зробити внесок у відбудову України.

Мацей Коцот

Польща

Підгорецький замок Львівська область, Україна

Побудований у 1635 – 1640 роках, Підгорецький замок є справжньою перлиною західноєвропейської архітектури. На відміну від багатьох інших споруд на заході України, його зводили не для оборони, а для відпочинку: у проєкті забудови були передбачені ландшафтний парк та дві церкви, а у XVIII столітті у палаці облаштували театр.  

Всесвітній фонд пам’яток включив Підгорецький замок до переліку 100 об’єктів світової історико-архітектурної спадщини, які можуть бути втраченими для людства.

Модель

7755 деталей
Вага: 6,108 кг. Ширина: 51,2 см. Довжина: 52 см.
Висота: 23,7 см.

Я досвідчений фанат LEGO. Конструюю моделі, відколи у 1981 році отримав свій перший набір — оригінальний Yellow Castle. Для мене велика честь відгукнутися на запит UNITED24. Я обрав Підгорецький замок як ідеальне поєднання української історії та власного захоплення будувати замки з LEGO. Підгорецький замок має велику спадщину, і працювати над ним було вкрай цікаво. Дякую всім, хто донатить та підтримує UNITED24.

Марк Сегеді

США

Одеський національний академічний театр опери та балету Одеса, Україна

Найстаріший оперний театр України відкрився у 1810 році. 

Під час Другої світової війни командування Одеського оборонного району виділило спеціальний зенітний підрозділ для захисту театру від бомбардувань. На дахах поблизу встановили гармати, які чергували впродовж 73 днів облоги міста.

Трохи більш ніж 80 років потому навколо одеської опери знов з’явилися зенітні підрозділи та протитанкові «їжаки». Цього разу вже через повномасштабне вторгнення рф — нацистських загарбників ХХІ століття.

Попри нескінченні російські обстріли найдавніший оперний театр країни продовжує працювати.

Модель

4976 деталей
Вага: 5,384 кг. Ширина: 64,3 см. Довжина: 51,2 см.
Висота: 22,7 см.

Моє захоплення LEGO почалося як хобі. Зараз я маю YouTube-канал, де ділюся своїми творіннями з тисячами ентузіастів у всьому світі. З Україною я познайомився багато років тому, коли відвідав Київ разом із дружиною. Подорож залишила незабутні враження. 

Надихнувшись багатою архітектурою та духом міста, я вирішив відтворити Одеський оперний театр — споруду, яка славиться складним дизайном та історичною значущістю. Ця модель складається з майже 5000 деталей, має багато кутів та вигинів, що робить її однією з моїх найскладніших і найважливіших робіт. 

Завдяки цьому проєкту, який є частиною ініціативи UNITED24, я хочу посприяти відбудові України, популяризуючи її культуру та допомагаючи у її відновленні через міжнародну мову LEGO. Дякую моїм глядачам і донорам, які розділяють цей шлях зі мною.

Даніель Зайдль

Німеччина

Миколаївська астрономічна обсерваторія Миколаїв, Україна

Одна з найстаріших у Східній Європі морських обсерваторій була заснована у 1821 році. 

На початку 1960-х років Миколаївська обсерваторія отримала зонний астрограф «Карл Цейс» — відтоді її фотографічні спостереження тіл Сонячної системи вважаються одними з найточніших у світі.
У 2007 році Миколаївську обсерваторію внесли до Попереднього списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Сьогодні ця унікальна архітектурна споруда під загрозою знищення через постійні обстріли Миколаєва росією.

Модель

3463 деталей
Вага: 3,901 кг. Ширина: 51,2 см. Довжина: 44,8 см.
Висота: 20,3 см.

Я захопився історією і міськими легендами свого рідного Миколаєва ще у школі. Упродовж кількох років я шукав спосіб зацікавити людей будь-якого віку старовинною архітектурою та історією, а також надихнути їх на прогулянки містом та подорожі. Виявилось, що конструктор LEGO ідеально підходить для цього. 

За чотири роки існування проєкту MiniMisto ми створили понад дві сотні моделей архітектурних памʼяток України. Половина з них —  це споруди, які постраждали внаслідок російських обстрілів. Завдяки UNITED24 я маю можливість познайомити вас з однією із них.

Олександр Єрмолаєв

Україна

На що підуть кошти

Усі зібрані кошти підуть на відбудову Великокостромської гімназії в Дніпропетровській області, куди 11 жовтня 2022 року влучила російська ракета.

Ми хочемо допомогти 250 дітям повернутися до навчання. 
Приєднуйтесь!