Спільно з

Oliz

«Викрадене мистецтво»

Спільний проєкт бренду OLIZ та UNITED24

Втрачені скарби 

Що спільного у живопису Архипа Куїнджі, розписаного будинку Поліни Райко та мозаїки XII століття, яка оздоблювала Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві?

Ці мистецькі твори — частина видатного спадку української культури — були привласнені або знищені росією. Як і багато інших, точну кількість яких неможливо уявити. Їх підривали, різали, спалювали, втоптували в землю, але переважно викрадали. Щоб потім виставити у своїх музеях та галереях і назвати російським мистецтвом.

Лише за перші місяці повномасштабного вторгнення у 2022 році росіяни вивезли колекції з 40 українських музеїв. Втім, ця ганебна практика має глибоке коріння, адже росія викрадає та привласнює українські твори мистецтва протягом сотень років.

Кожна хустка — історія  викраденої або знищеної роботи українських митців.

Кожна хустка — ваш помічник у культурній дипломатії, можливість розказати світові правду.

Кожна хустка — символ нашої віри, що одного дня справедливість візьме гору. Усе викрадене повернеться додому. Усе знищене буде відновлено.

Саме тому кошти від продажу колекції будуть спрямовані на відбудову України. Ми віримо, що хустки полетять по всьому світу, будуть нагадувати вам про Україну та допомагати розповідати правду про наше викрадене мистецтво.