ОФІЦІЙНИЙ ВЕБСАЙТ УРЯДОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ.

Всього зібрано: $ 0

Всього зібрано: $ 0

 · 

Гуцульські орнаменти, каштани та дракони: ETNODIM та UNITED24 створили вишиванки для амбасадорів платформи. Другий екземпляр розігрують серед донорів по всьому світу

18.05.2023 · Анонси

Мета проєкту — зібрати кошти на відновлення школи в селі Бузова на Київщині. Екземпляр вишиванки, як в амбасадора, можна отримати за внесок від 24 доларів.

Гуцульські орнаменти, каштани та дракони: ETNODIM та UNITED24 створили вишиванки для амбасадорів платформи. Другий екземпляр розігрують серед донорів по всьому світу

Пожертвувати кошти

За основу для сорочок взяли орнаменти з різних регіонів України, які доповнили елементами, пов'язаними з кожним амбасадором. Орнамент на вишиванці Мішеля Азанавічуса характерний для Волині, адже бабуся оскароносного режисера родом з Ковеля. Темно-синя сорочка Скотта Келлі з вишитими зорями та небесними світилами нагадуватиме йому про дві важливі подорожі — у відкритий космос та в Україну. В основі вишиванки Кетрін Винник лежить традиційний орнамент Галичини, звідки родом бабуся та дідусь акторки. Кольори та орнамент вишиванки для фронтмена Imagine Dragons Дена Рейнольдса притаманні традиційним рушникам Східного Поділля. Але на цій сорочці замість коників з’явилися стилізовані дракони. До сорочки кантрі-співака Бреда Пейслі, створеної за мотивами творчості видатного українського митця Олександра Саєнка, додали бахрому. В основу вишиванки для Андрія Шевченка ліг геометричний орнамент вишивки Київського регіону, до якого додали листя каштанів — щоб завжди нагадувала легенді футболу про рідне місто. 

«У своїх колекціях ETNODIM поєднує традиційні орнаменти із символами новітньої України. Так стародавні українські традиції набувають нового звучання. Нам було цінно долучитися до створення вишиванок для людей, які підтримують Україну в найважчий час в її історії. Деякі вишиванки присвячені українському корінню амбасадорів і містять орнаменти, притаманні регіонам, звідки родом їхні родини, як-от Одещина Лієва Шрайбера чи Тернопільщина Барбри Стрейзанд. Деякі мають спеціальні елементи, які поєднують українські традиції та справу життя амбасадора: як--от зірки та планети у Скотта Келлі чи тварини, з якими зустрічався у своїх подорожах мандрівник Беар Гріллз. Тепер ці вишиті сорочки поїдуть у різні країни: від Франції до Канади, від США до Англії — і будуть завжди нагадувати амбасадорам UNITED24 про їхню важливу справу і про міцний зв'язок з Україною, який продовжиться і після нашої перемоги», — ETNODIM.

«Через 15 місяців від початку повномасштабної війни ми використовуємо кожну можливість, щоб активізувати донорів зі 110 країн, залучати до України додаткову увагу. Проєкт з вишиванками розв’язує одразу дві задачі. По-перше, допоможе завершити збір на відбудову школи в селі Бузова, яку зруйнували російські війська під час наступу на Київ у березні 2022 року. Для відновлення навчального закладу потрібно 1 250 000 $. І з цієї суми залишилося зібрати всього 200 000 $. По-друге, вишиванки розповідатимуть  усьому світу про нашу історію та культуру. Ми впевнені, що вони зацікавлять кожного, хто захоплюється нашими амбасадорами», — UNITED24. 

Купити таку вишиванку неможливо. Але можна виграти, пожертвувавши від 24 $ на відбудову школи у селі Бузова на Київщині. Збір триває з 18 травня до 1 червня. Кількість внесків від одного учасника необмежена.